3 marca, 2019 Budownictwo i dom 0

Poddasza są ocieplane na coraz różniejsze sposoby. Ostatnio bardzo popularne jest ocieplanie za pomocą piany. Oczywiście jest to specjalny środek termoizolacyjny, który nakłada się przy pomocy specjalnych agregatów pianowych. Ocieplanie poddasza w ten sposób jest jak na razie najlepszą metodą. Badania pokazały, że jest to najefektywniejsze z możliwych rozwiązań.

Piana do robienia ociepleń

ocieplanie pianąDobra piana do ocieplania jest świetnym rozwiązaniem. Można powiedzieć, że w wielu przypadkach jest to wręcz najlepsze wyjście. Ocieplanie pianą to dość szybka metoda. Ekipa budowlana korzysta ze specjalnych agregatów. Do nich wkładany jest granulat. Podczas ocieplania tą pianą granulat mieszany jest z wodą, dzięki czemu gęstnieje i robi się taki, jaki być powinien. Piana po jakiś dwudziestu minutach twardnieje. Jest to dobry środek do ocieplenia, ponieważ dzięki temu nie obciążamy ścian budynku, a poza tym dodatkowo je wzmacniamy. Pianę jest bardzo łatwo otynkować, gdyż jej powierzchnia jest równa. Zasadniczo nie ma większych problemów z tą pianą. Jak pokazują badania, ocieplanie pianą staje się obecnie najbardziej ekonomicznym ze sposobów, aby dom miał dobrą izolację termiczną i nie uciekało z niego ciepło. Wiadomo, że na dłuższą metę oznacza to znaczny spadek rachunków płaconych za ogrzewanie każdego miesiąca, w którym korzysta się z ciepła. W lecie za to dom jest wewnątrz przyjemnie chłodny.

Myślę, że każdy powinien pomyśleć o tym, by ocieplać pianą swoje poddasza. Najlepsze jest to, że coraz więcej przedsiębiorstw zastanawia się nad wprowadzeniem tej usługi. Z roku na rok cena za taką usługę spada, a granulat również robi się tańszy. Myślę, że nie ma jak na razie lepszej opcji. Pianka jest najlżejsza, a także najtwardsza, dlatego ma tak dużo zalet.