13 marca, 2017 Biznes 2
szkolenia e learningowe

Inwestowanie w kapitał ludzki staje się coraz powszechniejsze, ponieważ pracodawcy coraz częściej dostrzegają, że to właśnie pracownik jest największą wartością dla przedsiębiorstwa. Należy jednak wiedzieć w jakiego rodzaju szkolenie inwestować by podnieść kompetencje swoich pracowników i co za tym idzie wydajność i jakość ich pracy. Poniżej wskazujemy kilka rodzajów szkoleń, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Szkolenia e-learningowe – czyli wygodny sposób na przeprowadzenie ważnych szkoleń

szkolenia przez InternetSzkolenie e-lerningowe to w zasadzie alternatywny sposób na przeprowadzenie różnego rodzaju szkoleń. Szkolenia e-learnigowe mają to do siebie, że odbywają się przez Internet, dzięki czemu osoby uczestniczące w takim szkoleniu nie muszą być obecne w sposób fizyczny na sali w określonym czasie. Fakt ten sprawia, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla firm, które chcą wysłać różnych pracowników, pracujących w rożnych godzinach i w rożnych działach na jakieś szkolenie. Na stronie www.inquest.pl można przeczytać, że dodatkowo do zalet szkoleń e-learningowych można także zaliczyć:

  • możliwość dostosowania harmonogramu szkoleń do godzin pracy pracowników,
  • dużą swobodę jeśli chodzi o przekładanie szkoleń na inny termin,
  • dużą indywidualizacje szkolenia,
  • możliwość łatwego powrotu do omówionych na szkoleniu zagadnień.

Według portalu www.hrnews.pl na dzień dzień dzisiejszych szkolenia e-learnignwe stały się na tyle powszechne, że praktycznie każda firma może znaleźć interesujące je szkolenie dla swoich pracowników w takiej formie.

Szkolenia z komunikacji interpersonalnej – a komunikacja w firmie

szkoleniaTeoretycznie komunikować w dzisiejszych czasach potrafi się każdy, w praktyce jednak poprawna komunikacja personalna sprawdza się do czego więcej niż przekazywania i odbierania treści. Ważna jest tutaj umiejętność odczytywania tego co zostało niewypowiedziane wprost lub też zostało zakamuflowane w trakcie wypowiedzi. Należy zdawać sobie sprawę, że rozwijanie kompetencji pracowniczych w zakresie komunikacji interpersonalnej przekłada się na sposób działania firmy i jest kluczem do prowadzenie współpracy pomiędzy różnymi działami firmy. W artykułach na portalu iszkolenia.pl można przeczytać, że Szkolenia z komunikacji są bardzo ważne przede wszystkim dla menadżerów jak i team liderów, ponieważ w dużej mierze to od ich zdolności komunikacyjnych zależy to jak sprawnie będzie przebiegać praca w zespole jak i współpraca z innymi zespołami. Oferta szkoleń z komunikacji interpersonalnej jest obecnie na tyle dużą, że ze znalezieniem odpowiedniego kursu nie powinno być żadnego problemu.

Szkolenia językowe przez Internet

nauka językaSzkolenia językowe obecnie są jednymi z kursów na które najchętniej wysyłają pracowników pracodawcy. Zazwyczaj są to szkolenia z języka angielskiego, coraz popularniejsze stają się także szkolenia z języków skandynawskich czy rosyjskiego lub niemieckiego. Niemniej jeśli chodzi o kursy to najwięcej ofert dla firm przygotowywanych jest właśnie pod kątem języka angielskiego. Według strony http://speakfast.eu angielski dla firm to cykl szkoleń, które pomagają podszkolić pracowników w zakresie języka angielskiego stosowanego w danej branży czy na określonych stanowiskach pracy. Takie szkolenie to dobry sposób by przeprowadzić szybki kurs angielskiego, który da praktyczną wiedzę pracownikom i co za tym idzie usprawni ich pracę. Firm prowadzących szkolenia tego typu działa obecnie naprawdę dużo, a co za tym idzie nie ma większego problemu ze znalezieniem atrakcyjnej oferty. Za nim jednak zdecydujemy się na takie szkolenie warto sprawdzić kto będzie je prowadził i jak wygląda plan szkolenia, by mieć pewność, że kurs przyda się pracownikom pracującym w danej branży.

Scrum master szkolenia – czyli jak sprawnie zarządzać kapitałem ludzkim

Scrum master szkoleniaNa przestrzeni ostatnich lat dość popularne na zachodzie stały się szkolenia scrum, obecnie i w Polsce szkolenia te stają się coraz bardziej popularne. Niemniej nadal wiele osób nie wie za bardzo z czym tak naprawdę wiążą się szkolenie Professional Scrum Master. Według informacji ze strony brasswillow.pl samo pojęcie scrum odnosi się w zasadzie do nowatorskiego podejście do projektowania. Podejście to ma poprawić sposób działania zespołu w tym jakość jak i czas potrzebny na realizacje projektu. Scrum przedstawia nowe podejście do tego w jaki sposób powinna być organizowana pracy w zespole. Stara się on łamać pewne zasady oraz struktur, które zdaniem twórców tej metody ograniczają kreatywność zespołu. Ważne jest także i to, że podejście to dostarcza również narzędzi, które mają umożliwić kontrolowanie tempa rozwoju i prac prowadzonych przy projekcie. Ogólne zasady scruma są stosunkowo proste, niemniej ich wdrążenie nastręcza bardzo wielu trudności, dlatego chcąc wprowadzić scruma do firmy konieczne są do odbycia Professional Scrum szkolenia, które dostarczą nam odpowiedniej wiedzy i umiejętności by prawidło zapoznać pracowników z zasadami tego podejścia. Obecnie szkolenia tego typu odbywają się coraz częściej, więc znalezienie odpowiedniego kursy nie powinno być tak trudne jak jeszcze kilka lat temu.

W kwestii podsumowania tematu szkoleń:

Szkolenia dla pracowników pomagają podnosić ich kompetencje, a co za tym idzie wpływają pozytywnie na sposób działania firmy. W dużej mierze korzystne okazują się szkolenia podnoszące kompetencje miękkie, ponieważ to one przykładają się na to jak sprawnie przebiega komunikacja i planowanie pracy w  firmie, a co za tym idzie i sposób jej funkcjonowania.