31 maja, 2019 Rolnictwo / Hodowla 0

 

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że spożycie warzyw oraz owoców wpływa pozytywnie na organizm człowieka. Żeby zachować dobre zdrowie należy regularnie uprawiać sport oraz stosować zbilansowaną dietę, która powinna w dużej mierze opierać się właśnie na owocach i warzywach. Niektóre z nich dostępne są przez cały rok. Inne z kolei cechują się występowaniem sezonowym.

Plantacje zaopatrują sklepy wielkopowierzchniowe

plantacja truskawekNic więc dziwnego, że duże sklepy poszukują kontrahentów, którzy będą w stanie pokryć zapotrzebowanie na dany towar. Dobrym przykładem są tutaj chociażby truskawki, które występują w naszym kraju w okresie wakacyjnym. Ich spożycie dostarcza organizmowi wielu cennych substancji odżywczych. Po za tym truskawki są stosowane do różnych deserów oraz jako materiał wsadowy na dżemy czy inne konfitury. W związku z tym żeby sprostać zapotrzebowaniu rynku niezbędne jest pozyskanie surowca bezpośrednio z miejsca jego produkcji takiego jak plantacja truskawek. Truskawki z plantacji są przewożone do poszczególnych punktów lub giełd, gdzie można zakupić warzywa. Z giełd odbierają je sprzedawcy detaliczni, którzy sprzedają dalej towar na okolicznych bazarach i rynkach. Niektórzy duzi odbiorcy posiadają własne plantacje nad którymi sprawują pieczę lub mają podpisane długoterminowe kontrakty na wyłączność.

Przykładem mogą być chociażby sklepy wielkopowierzchniowe, które często wchodzą w kooperację z danymi producentami truskawek. W takim przypadku często plantacja zaopatruje jedynie jednego odbiorcę, który ma z nią podpisany kontrakt na wyłączność. W ten sposób truskawki z plantacji trafiają do wielu oddziałów danej firmy. Jak widać owoce tak jak każdy inny towar świetnie nadają się do handlu. Zważywszy na to, że dostarczają one wielu cennych substancji odżywczych z całą pewnością będzie na nie ciągły popyt.